Karikatüre Büyük İlgi

//Karikatüre Büyük İlgi

Karikatüre Büyük İlgi

Aktiffelsefe Kültür Derneği tarafından daha önce 6 kez gerçekleştirilen ve 7. si Anadolu Üniversitesi işbirliği ile bu sene düzenlenen Uluslararası Eskişehir Karikatür Festivalimde “Felsefe” teması işlendi. ‘Felsefe’ konulu festivale bu yıl 38 farklı ülkeden, 137 karikatürist toplamda 444 eser ile katıldı.

Festival danışmanı Tan Oral başkanlığındaki düzenleme kurulu taraflından seçilen 65 eser Karikatür Müzesi’nde
sanatseverleri bekliyor. Karikatür Müzesi açılıştaki yoğun ilgiden dolayı dışarı taştı.

Sergi açılışına Vali yardımcısı Sayın Ömer Faruk Günay, Anadolu Üniversitesi rektör yardımcısı Sayın Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recai Dönmez, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Bilgehan Uzuner katıldı.

Açılışta konuşan Eğitim Karikatürleri Müzesi Müdürü Yrd. Doç. Sadettin Aygün, Anadolu Üniversitesi olarak Aktiffelsefe ile böyle bir organizasyon gerçekleştirmekten dolayı mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Festival Danışmanı Tan Oral paneldeki konuşmasında, “Karikatüristler siyah mürekkebe kalemlerini batırarak güneşi çizerler, karikatür ve felsefenin ortak yanı merak duygusudur. İnsan bulunduğu çağda hayatın sonlu olduğu gerçeğiyle karşılaşır ve hayatının geri kalan kısmında ya bu gerçekten kaçmayı ya da üstesinden gelmeyi seçer. Felsefe ve karikatür sanatı, her ikisi için de iyi bir yol olarak kullanılır” dedi. (HM)

 

2019-01-09T23:43:02+00:00
SpainTurkeyEnglish