Karikatür Festivaline Büyük İlgi

//Karikatür Festivaline Büyük İlgi

Karikatür Festivaline Büyük İlgi

Eskişehir için önemli bir kültür etkinliği olan Uluslararası Eskişehir Karikatür Festivali’nin bu yıl 8.si gerçekleştirildi. 2 Aralık’ta Eğitim Karikatürleri Müzesi’nde sergisi açılan festivalde yer alan eserler 30 Aralık’a kadar müzede ziyaret edilebilecek. Müzede, festival danışmanı Karikatürist Tan Oral başkanlığında seçilen eserler sergileniyor.

Aktiffelsefe Eskişehir Şubesi tarafından, Anadolu Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen festivalin konusu bu kez “Gönüllülük” olarak belirlenmişti. Gönüllülük erdeminin önemine dikkat çekmek ve bu konuda karikatür sanatıyla bir bilinç oluşturmak amacıyla bu konu seçildi. Festival kapsamında “gönüllülük” temalı 511 karikatür bir araya geldi.
Kalabalık bir katılımla, Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi’nde festival sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Konser, Tiyatro Gösterisi ve Panele Yine Yoğun Bir İlgi Vardı Sergi açılışının ardından, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesindeki panel öncesinde, Aktiffelsefe Tiyatro ve Müzik Grupları’nın tiyatro gösterisi ve müzik dinletisi gerçekleşti. Sonrasında ise “gönüllülük” konulu panele geçildi. Birbirinden değerli konukların, panelde ortak olarak üzerinde durdukları nokta ise, insani yönümüzle buluşabilmek için daha çok gönüllü etkinlik yapmaya ihtiyacımız olduğuydu.

2018-07-26T22:22:07+00:00
SpainTurkeyEnglish